Siemens Hipath 3800

                   

 


Tekil olarak 500 IP Client yada 384 Dijital Aboneye kadar destekler . modüler olarak iki yada daha fazla santral birbirine bağlanıp kapasite artabilir.
Disardan Bağlanan Teleworker lar için (Voice & Data) Over IP yi destekler 
Anolog ya da BRI gelen Harici Hatlardan Dijital Dahili Abonelerin Arayan numarayi görmesini destekler 
Büyük sistemlerdeki gelişmiş teknolojileri ve servisleri sunar (Dect , IP Trunking, CoreNet ... V.b.) 
6 adet ISDN PRI Hattınıi Baglanabilir 
CorNet IP Networking altyapisini destekler 
Duvara Monte edilebilir kabinli ve 19 Racka Monte edilebilir kabinli olmak üzere 2 tip üretilmiştir. 
3 adet HiPath HG 1500 Modül takılabilir 
HiPath 3800 Yüksek performansli yeni donanim 
HiPath 3000/4000/5000 ile ComScendo IP sebeke bağlantisi 
HiPath 5000 ComScendo Servisleri Sunucusu 
BS4: Yeni ölçeklenebilir baz istasyonu 
OptiPoint 420 telefon ailesi desteği 
PDA ve optiPocket ile WLAN üzerinden baglanti destegi entegre voice mail Xpressions Compact ,entegre voive mail için anons ve MOH özelliği Gelistirilmis Ekran Çağri Bilgisi: kime: aranan / kimden: arayan

HiPath TMANI Trunk modülü ile Telekom hatlarında caller ID bilgisi Versiyon 7.0 ( Telekomun analog hatlarında arayan numarayı görme )

HiPATH 3800 Telefon Santrali dahili analog abonelerde de caller ID

özelliği vardır .

    ISDN PRI : Direk hatların yada dış hatların çok olduğu kullanıcılarda ISDN PRI kesin çözümdür .
    ISDN PRI T.Telekom tarafından temin edilir ve 4 tel ile santrala gelir. Biz de bu 4 teli modeme girdikten sonra santralın PRI modülüne sonlandırırız . T.Telekom bu 4 tel üzerinde size 100 adet direk hat temin etmekte 
ve çeşitli özellikler sunmaktadır. Arayan numarayı görme ikinci arayana dönüp konuşma arayan ve arananların listesini görme ( Digital setlerde ) vs.. T.Telekom size bir prefix verir . örnek 420 50 00 .Bu numaranın 00 – 99 aralığı ise sizin direk numaralarınız olur ,aynı numaradan iki cağrıya cevap verebilir . dahilisi 5023 olan bir kişinin direk numarası da 420 50 23 olur ve bu numaralandırmayı istediğimiz gibi yapabilmekteyiz . 

    LCR Özelliği : Çevirilen numaraya göre otomatik olarak yön çizme ; F.C.T , Milletlerarası ucuz hatlar, T.Telekom , Süperonline vs.., Bu özellik sayesinde ayrı bir kod çevirmeye gerek kalmadan sistem en uygun olan harici çıkıştan arama yaparak , maliyeti azaltır. 

    İki yada daha çok ( 64 lokasyona kadar ) bölgedeki irili ufakli Siemens santralları birbirine bağlayarak tek santral gibi çalıştırma ( Kiralık hatlar üzerinden VPN yada internet ağı üzerinden ses taşıma , sıfır maliyetle görüşme imkanı ). Günümüzde firmaların bölge lokasyonlarında zaten bir internet erişimi bulunmaktadır ( Statik IP SDSL modem ve en az 1 mb hızlı bir erişim ile ) .Biz bu internet erişimi üzerinden ses taşımak suretiyle birbirleriyle görüşme imkanı sunuyoruz . Örnek olarak İstanbul’daki 1100 nolu dahili numaralı kişi Ankara’daki 2500 nolu dahili numaralı kişiyi direkt olarak dahilisini çevirmek suretiyle arayabilir .Üstelik kişi digital set kullanıyorsa arayanın dahili numarasını , isimi girilmişse ismini de görme imkanı vardır. Bir diğer özelliği de Ör: Ankara’dan şehirlerarası İstanbul’u arayan kişiyi İstanbul’daki T.Telekom hatlarını kullanarak arama yapmasını sağlayabiliriz böylece Ankara’dan İstanbul’da bir yer aradığında şehiriçi görüşme yapmış olur .
  Ortak hafıza numaraları girebilme , 
  Call center özelliği vardır ve uygun bir program ile tam raporlama yapar.
  Cordless ( Telsiz ) sistem bağlayabilme .Tespit edilen yerlere baz istasyonu koymak suretiyle , kişiler dahili hatlarını cebinde taşıyacak fabrika içinde her şekilde kendisine ulaşılabilecektir. DECT telefonlar digital set özelliklerini taşır ,arayanın numarasını ve ismini ekranında görebilir aktarma yapabilir konferans kurabilir vs..
   Standart santral kullanım özellikleri : Dahili yada harici yönlendirme , harici yada dahili konferans , şef sekreter özelliği , yetkilendirme gece-gündüz ayrı ayrı yapılabilir vs....
   IP telefon bağlayabilme Günümüz santral teknolojisi artık ip ürerine kurulmaktadır santrale bağlanacak bir modül ile , 500 IP telefon çalışabilir . IP telefon , uzak lokasyonda da çalıştırılabilir. Örnek : 3 kişinin çalıstığı bir lokasyona IP telefon bağlayarak , o lokasyona firmanızın dahilisi gibi erişilebilir .
   Operatör seti : 1 adet Operatör konsolu ( Optipoint 500 BASIC , arayan dahilinin numarasını ve İSMİNİ gösterir , ISDN hatta ; Arayan harici numarayı gösterir , butonlara numara programlanabilir . )

             Ana SayfaFirmamızReferanslarTeknik TerimİletişimE-Posta